Påskeeggerøre gikk for fulle hus forrige helg, og også kommende helgs forestillinger ble raskt utsolgt. Nå settes det opp en eggstraforestilling lørdag 28. mars kl. 15.30.
-Det har vært stor pågang, og vi er glad for at vi nå kan tilby flere billetter, sier billettansvarlig Rannveig Finsen.
Fem ordinære forestillinger var satt opp fordelt over to helger. Det var noen ledige seter på premieren, ellers har det vært utsolgt, og vel så det.
–Vi tok en runde med skuespillere og produksjonsstab i går kveld. Det ble tommel opp, og en samlet besetning gjør seg klar til å kjøre en ekstra runde før vi pakker ned for denne gang, sier Lisa Brodshaug. –Det viktigste er at vi kan glede enda flere med en teateropplevelse, men det er selvsagt også flott med enda mer billettinntekter, som går uavkortet til drift av Fløygir, sier hun.

Blir det seier på Hønefoss?
Påskeggerøre ble satt opp for første gang i 2003. Nå er det tilbake – for niende gang! Rundt 5000 publikummere har sett forestillingen, og nå ligger det an til ny publikumsrekord.
I Påskeeggerøre møter du den hønegærne bonden Paal Hønesen og hans mangfoldige hønsegård. Kan Paal sine høner nok en gang egge-lede bonden fram til seier på eggemessa på Hønefoss? Den som kommer, får se!
21 lokale skuespillere og et stort produksjonsapparat er i sving med årets utgave av Påskeeggerøre.
Billetter bestilles på Hoopla.no
Forestillinger:
- Lørdag 21. mars kl. 15 (premiere)
- Søndag 22. mars kl. 14. og 17
- Fredag 27. mars kl. 19
- Lørdag 28. mars kl. 13
- Lørdag 28. mars kl. 15.30 / EGGSTRAFORESTILLING!
Påskeeggerøre er skrevet av Lisa Brodshaug og ble kåret til årets beste nyskrevne manus av Norsk amatørteaterråd i 2004. Prosjekt Påskeeggerøre er basert på dugnadsinnsats, og alle inntekter går til drift av Fløygir.
Følg arrangementet på Facebook

Hva er et gullegg? Er det gull inni?
Det spørsmålet stiller høna fra det fjær-ne Østen når hun kommer til Eggerud gård. Dermed er det duket for kaos og eggerøre. Paal Hønesen eier en litt spesiell hønsegård. En av hønene produserer gull-egg, uten at noen helt vet hvordan det går til. Eggene har gjort Paal verdenskjent, og vi møter han i oppkjøringa til den viktige eggemessa på Hønefoss. I hønsegården bor både ei sjølhøytidelig jålehøne med egen kammerpike, en godmodig sjefshane, en tilårskommen gammelhøne, ei beskjeden stusselighøne, to egglete kakle- høner, søte kyllinger og bråkjekke broilere. Kan de i felleskap finne en eggløsning på problemene som har oppstått?
Påskeggerøre er et stykke med både nebb og klør, med temaer som rasisme, løgn og statusjag. Vi lover latter og fjas, fengende musikk, alvor og humor for store og små!
Praktisk informasjon
- Åpen kafé og salg av påskeegg 1 time før forestillingen.
- Det er ikke plassbilletter, men vi har amfi og benker til barn foran.
- Varighet ca. 1 t 20 minutter uten pause.
- Forestillingen passer for både voksne og barn. Vi har ingen nedre anbefalt aldersgrense, men gjør oppmerksom på at det tidvis er høylydt i hønsegården og at noen scener foregår i mørket.



Bildene er fra forestillingen i 2023 og er tatt av Bjørn Hytjanstorp/Eidsvoll Puls